Ev Kullanımı

Kişisel Fabrikanız!

Evinizde bir çok farklı alanda 3d yazıcıları kullanabilirsiniz. Bu cihazları kişisel fabrika olarak hayal edin. Evinizde tamir gereksinimi olan eşyalardan, ihtiyacınız olan ürünlere kadar her şeyi 3d yazıcılar yani kişisel fabrikalarınızla üretebilirsiniz.

Tuvaletinizde kullandığınız tuvalet kağıtlığı için aparat baskısı. Rhino kullanılarak modellenen objeyi gri ABS Filament ile baskısı alınmıştır. ABS filament güçlü yapısı olduğu için, montajlı ve birbirine geçmeli parçalarda tercih edilebilir. (300 mikron)

Evinizde kırık veya atıl duruma gelmiş duvar lambanızı kendi tasarımız ile yeniden canlandırabilirsiniz. Bu baskı için natürel renk Zaxe ABS Filament kullanılmıştır. Işığı geçirgenlik katsayısı diğer renk filamentlere göre daha fazla olan natürel renk filament, tasarlayacağınız aydınlatma araçları için uygun olacaktır. (200 mikron)

Mojoptix mahlasını kullanan bir mucit, saati rakamlarla gösteren dijital bir güneş saati icat etti. Bu saat, 10:00 ve 16:00 arası çalışıyor ve 20 dakikada bir güncelleniyor. Mojoptix, “Pile gerek yok, motora veya elektriğe de… Bu muhteşem bir gölge gösterisi.” diyor.

Zaxe PLA filament ile mutfağınız içinde harikalar oluşturabilirsiniz. Yiyecekle temasa uygun PLA filamenti, mutfağınız için ölçü kabı basabilir veya çocuklarınız için sağlıklı oyuncaklar üretebilirsiniz. Oyuncaklarını dilediği kadar ve dilediği özellikle üreten çocuklar Zaxe 3D yazıcıya bayılacaklar.

İşyerinizde kullandığınız 2d yazıcınızın kağıt besleme bölgesi, yedek parçası. Elektronik eşyalarınızın parçaları kaybolduğu veya kırıldığı zaman yenilemek zor olabilir. Bu küçük ama işlevi büyük parçaları 3d yazıcınız ile dakikalar içinde üretebilirsiniz.

Diş macunu sıkacağı, huni, kartvizitlik ve rulman. www.thingiverse.com internet adresinden milyonlarca farklı ev kullanımı tasarımlarından bir kaçını hemen indirebilir ve eviniz için üretmeye başlayabilirsiniz.

Satın almak veya üretmek! Üretmenin keyfine varın, kendinize özel ürünleri kişisel fabrikanızda saatler içinde üretin ve hemen kullanmaya başlayın!