Eğitim

3D yazıcılar artık tüm dünyada eğitim sektöründe kullanılmaya başladı.
NMC uluslararası eğitim teknolojileri topluluğu, 3D yazıcıları, 1 ila 5 sene içerisinde, STEAM eğitimi kapsamında, eğitim sistemine entegre olacak teknoloji olarak görüyor.

Artık sadece hayal ederek değil; Zaxe X1 ile üreterek, dokunarak ve hissederek bir eğitim.

3D Yazıcı Destekli Örnek Ders İçerikleri

Moleküllerin, kimyasal tepkimelerin görselleştirilmesi. Ders içi yardımcı deney malzemelerinin üretimi.

Projeleri daha anlaşılır hale getiren baskılar ve deney materyalleri. Dişli, çark gibi sadece defter üzerinde çalışılan konuların gerçeğe dönüştürülmesi.

Kartezyen sistemin uzayda gösterimi, alan hacim hesapların, geometri ve fonksiyonlar gibi zor konuların basitleştirilmesi.

Minecraft ile oyunlaştırma kullanarak matematik de alan hacim hesaplama.

Kas, kemik, doku gibi organ modellerin basımı. Hücre modellerinin iç içe geçmeli parçalı olarak üretimi.

Tarihsel objeleri, ürünleri basarak, dokunarak ve hissederek, tarihi yeniden yaşayarak öğrenme. Çanakkale savaşını Çanakkale haritası üzerinden, boyayarak öğrenme.

Tüketici bir nesil mi, yoksa üretici bir nesil mi? Zaxe X1 3D yazıcılar ile öğrenciler okul çağından üretmeye başlıyor.

Zaxe X1 ile Başar

Öğrencilerin küçük yaştan tasarlama, üretme ve başarma duygularını da geliştiren Zaxe Lab, dersleri daya iyi anlama becerilerinin yanı sıra, özgüven gelişimine de yardımcı oluyor. Uzman Maker kadrosu, danışman eğitimcileri ve mühendisleri ile geliştirilen Zaxe Lab, üniversiteler ve özel eğitim kurumlarına kurulum için destek veriyor.

PLA ile Sağlıklı Üretim

Bio-Plastik PLA (Polilaktikasid) ile sağlıklı üretim. Kanserojen herhangi bir madde içermeyen ve yiyeceklerle temasında bir sorun olmayan PLA ile Zaxe X1’de sağlıklı ürünler üretebilirsiniz.

PLA Nedir?
  • PLA (Polilaktikasit) olarak geçen bir çeşit organik plastiktir. ABS’den farklı olarak petrolden değil, mısır nişastasından üretilir. Bu sebeple eğitim ve sağlık sektöründe, ev kullanımlarında sıkça kullanılır.
  • PLA’da ev kullanımı için yiyecek ve içeceklerle temas edebilen bir çok ürün üretebilirsiniz.Ayrıca gönül rahatlıyla çocuklarınız veya öğrenciler için yaratıcı ürünler veya oyuncaklar basabilirsiniz.
  • Bio-plastik olduğu için ev kullanıcıları, sağlık sektörü ve eğitim kurumları tarafından sıkça tercih edilmektedir.

Zaxe ile Tanışan Okullar